Wręczono nagrody w konkursie El-Robo-Mech

5 kwietnia 2017 roku, w czasie posiedzenia Rady Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej, Dziekan Wydziału Elektrycznego, dr hab. inż. Mirosław Świercz, prof. nzw. w PB, oraz Dziekan Wydziału Mechanicznego, prof. dr hab. inż. Andrzej Seweryn wręczyli nagrody za udział w konkursie El-Robo-Mech.

Jury konkursowe najwyżej oceniło prace: TankGim Bartłomieja Staszyńskiego oraz Jamnik Marka Nowika i Bartłomieja Łotko (nagrody pieniężne oraz indeks na Wydział Mechaniczny lub Elektryczny Politechniki Białostockiej – zgodnie z regulaminem). Na kolejnym miejscu uplasował się Florek Patrycji Wasilewskiej, Emilii Kulikowskiej i Pauliny Konopko oraz – ex aequo – Projekt napędu pojazdu samochodowego oparty na silnikach bezszczotkowych Michała Furmańskiego. Piąte miejsce wywalczył Robot skonstruowany przez Gabrielę Niemyjską i Karolinę Rogalewską.

W tegorocznej edycji konkursu El-Robo-Mech najlepiej wypadły konstrukcje z III Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu oraz Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej.

Serdecznie gratulujemy!
Podstawowym celem konkursu El-Robo-Mech jest docenienie młodych, utalentowanych ludzi oraz popularyzacja nauk technicznych w ogóle, a studiów na Politechnice Białostockiej w szczególności. Laureaci konkursu uzyskują prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnie wybranym kierunku Wydziału Mechanicznego lub Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej z pominięciem konkursu świadectw.