International Training Week na Wydziale Mechanicznym

Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej odwiedzili goście z zagranicy. 16 maja, w ramach International Training Week, dla wszystkich zainteresowanych zorganizowano wycieczkę po naszym wydziale.

W czasie zwiedzania goście z zagranicy mieli okazję zapoznać się z urządzeniami i aparaturą badawczą wykorzystywanymi na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Natomiast przedstawiciele kół studenckich działających na wydziale opowiedzieli o swojej pracy i osiągnięciach.

Na Politechnikę Białostocką przyjechało 50 osób, reprezentujących 31 uczelni z 23 krajów. Gościmy przedstawicieli uniwersytetów z Albanii, Algierii, Armenii, Białorusi, Bhutanu, Brazylii, Chin, Egiptu, Gruzji, Gwatemali, Indonezji, Kazachstanu, Kirgistanu, Kuby, Malezji, Maroka, Mołdawii, Nepalu, Serbii, Tajwanu, Tunezji, Ukrainy oraz Wietnamu.

Podczas International Training Week goście poznają Białystok, zwiedzą Supraśl oraz zapoznają się z polskimi zwyczajami i kuchnią Podlasia. Zaprezentują również swoje uczelnie. Na wtorek i czwartek zaplanowano warsztaty związane z wymianą międzynarodową studentów i pracowników, a także prezentacje poszczególnych wydziałów Politechniki Białostockiej.

Więcej o ITW można przeczytać na stronie Politechniki Białostockiej.