65-lecie Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Technicznego w Koszycach

W dniach od 18 do 19 maja 2017 na Uniwersytecie Technicznym w Koszycach (Słowacja) odbyły się uroczystości związane z obchodami 65-lecia Wydziału Mechanicznego TUKe.

Do wzięcia udziału w jubileuszowym spotkaniu zaproszeni zostali Dziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej prof. dr hab. inż. Andrzej Seweryn oraz dr hab. inż. Jarosław Sidun, prof. nzw. w PB. Dnia 18 maja, w trakcie uroczystego posiedzenia Senatu, Dziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej prof. dr hab. inż. Andrzej Seweryn odebrał Platynowy medal – najwyższe odznaczenie nadawane przez Uniwersytet Techniczny w Koszycach. Senat TUKe docenił w ten sposób trwającą od wielu lat współpracę obydwu wydziałów mechanicznych, które prowadzą wspólne badania naukowe, wspierają wymianę studentów w ramach programu Erasmus+ oraz w realizują zadania dydaktyczne.

Gratulujemy!