Goście na Wydziale Mechanicznym

13 czerwca 2017 roku Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej gościł wycieczkę uczniów z Zespołu Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku. Chętnych do zwiedzania było tak wielu, że musieliśmy podzielić ich na kilka sporych grup!

Każdy ze zwiedzających miał okazję zapoznać się z podstawami obsługi i programowania robotów przemysłowych, obejrzeć przykładowe badanie pojazdu samochodowego na hamowni silnikowej oraz zobaczyć pojazdy konstruowane na wydziale i startujące na zawodach (cztery bolidy CMS oraz Pneumobil na hali pojazdów). Natomiast w głównym holu Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej zaprezentowały swój dorobek pozostałe studenckie koła naukowe. Prezentowano analogi łazików marsjańskich, drony, roboty sumo, automat gitarzysty, samolot udźwigowy oraz samolot PWS, projekty komputerowe 3D i drukarkę 3D, model szkieletu ludzkiego i protezy, interaktywną makietę misia Ambrożego, rower z odwróconą skrętnością kierownicy, ściskarkę wspomagającą terapię zaburzeń czucia głębokiego i wiele innych.