Dwa złote medale!

medalZ dumą informujemy, że Bobot oraz SENSO-Tunnel zostały docenione ZŁOTYMI MEDALAMI na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG 2017.

Bobot jest dużym, inteligentnym robotem mobilnym, przeznaczonym do pracy na szpitalnych oddziałach dziecięcych, gdzie pełnić ma rolę elektronicznego opiekuna pomagającego pielęgniarkom i lekarzom oraz robota towarzyszącego – przyjaciela małych pacjentów, którym dłużą się dni w szpitalu.

Bobot – prawdziwy przyjaciel powstaje przy wsparciu Wydziału Informatyki oraz Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej w międzywydziałowym kole naukowym Grupa Technologii Mobilnych, którego opiekunem jest dr inż. Mirosław Kondratiuk.

Więcej informacji o Bobocie można znaleźć na stronie www.

Natomiast SENSO-Tunnel jest urządzeniem służącym do terapii sensorycznej dzieci ze spektrum autyzmu. SENSO-Tunnel daje możliwość stymulowania jednocześnie trzech zmysłów: wzroku, słuchu i dotyku. Dziecko samodzielnie pracuje i bawi się w tunelu, a terapeuta – dzięki kamerze i ekranowi może monitorować zachowanie podopiecznego.

SENSO-Tunnel powstał na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej w kole naukowym BiomCyberMedic działającym pod opieką dr hab. inż. Jolanty Pauk.

Więcej informacji o SENSO-Tunnelu można znaleźć na stronie www.

Wyjazd studentów na targi INTARG 2017 w Katowicach możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Białegostoku w ramach umowy dotyczącej promocji miasta.

Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG są narzędziem promocji innowacyjnych produktów, technologii i usług. Stanowią platformę bezpośredniego kontaktu i spotkań przedstawicieli nauki, innowacyjnych przedsiębiorstw, przemysłu, otoczenia biznesu oraz podmiotów wspomagających i finansujących badania oraz rozwój. W tegorocznej, dziesiątej edycji imprezy, od 22 do 23 czerwca w Katowicach na 6 tysiącach metrów kwadratowych zaprezentowali się wystawcy z 15 krajów. Targi odbyły się pod hasłem: INNOWACJE DLA PRZEMYSŁU, MEDYCYNY i ZDROWIA ORAZ ŻYCIA CODZIENNEGO, a ich organizatorem jest EUROBUSINESS HALLER & FUNDACJA HALLER PROINVENTO.