Trzymamy kciuki za rozwój Hermesa

Niedawno na portalu polakpotrafi.pl ruszyła zbiórka funduszy na rozwój projektu Hermes. Hermes powstał dzięki zaangażowaniu studentów kierunku inżynieria biomedyczna ze Studenckiego Koła Naukowego ORTHOS, działającego na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej pracujących pod opieką dr hab. inż. Jarosława Siduna.

Projekt zapoczątkowany na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej jest rodzajem przystawki napędowej do wózków osób niepełnosprawnych. Wyposażony jest zarówno w silnik elektryczny, jak też napęd ręczny. Można go w łatwy sposób montować do wózka, dzięki czemu znacząco zwiększa się mobilność osób niepełnosprawnych (więcej o projekcie na stronie www.wm.pb.edu.pl/hermes).

Autorami urządzenia są: Mateusz Darmofał (kierownik, modele 3D i dokumentacja techniczna), Krzysztof Danowski (modele 3D i dokumentacja techniczna), Paweł Carewicz, Gustaw Antypiuk (wykonanie prototypu), Hubert Gudalewski (zaopatrzenie).

W 2016 roku Hermes został doceniony złotym medalem na Międzynarodowych Targach Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG, złotym medalem INOVA-BUDI UZOR 2016 CHORWACJA oraz złotym medalem na międzynarodowych Targach Innowacyjności i Wynalazczości Brussels Innova 2016.

W imieniu wszystkich osób zaangażowanych w rozwój Hermesa zachęcamy do wspierania finansowego tego projektu, wystarczy przejść na stronę polakpotrafi.pl