„Inspiracje na Politechnice”

8 listopada 2017 roku, w ramach Inspiracji na Politechnice, Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej odwiedziła grupa uczniów z białostockich szkół ponadgimnazjalnych, którzy we wrześniu otrzymali od Prezydenta Miasta stypendia za innowacyjną myśl techniczną.

Pracujący na wydziale naukowcy przygotowali interesujące pokazy i prezentacje. O pojazdach wyścigowych Wydziału Mechanicznego opowiedział dr inż. Jarosław Czaban, linię technologiczną do produkcji soku w butelkach zaprezentował dr inż. Andrzej Koszewnik, zaś (dzięki kamerze do rejestracji zdjęć z dużą prędkością) świat w zwolnionym tempie pokazał dr inż. Paweł Dzienis. Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej zaprezentował dr hab. inż. Dariusz Perkowski, prodziekan ds. kształcenia.

Zapraszamy na Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej!