Masakrator na podium w Estonii

27-11-2017

SumoMaster na zawodach Robotex 2017Od 24 do 26 listopada 2017 r. drużyna SumoMasters z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej wzięła udział w zawodach Robotex 2017 w Tallinie (https://robotex.ee/en/).

Po serii bardzo ciężkich starć w systemie „każdy z każdym”, skonstruowany przez zespół w składzie: Marek Klimowicz, Krystian Chojnowski, Maciej Wysocki oraz Bartosz Pawłow, robot Masakrator uplasował się na trzecim miejscu.

W konkurencji MegaSumo walczyło 18 robotów: m. in. z Litwy, Łotwy, Estonii, Rumunii a nawet Indonezji. Pozostałe dwie konstrukcje zbudowane na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej (Speedster oraz ACE) wywalczyły odpowiednio piąte i szóste miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Zawody Robotex 2017 były największym tego typu wydarzeniem w tej części Europy. Brało w nich udział 3700 uczestników z 1600 konstrukcjami w 23 konkurencjach. Wydarzenie obserwowało ponad 15000 widzów. Organizacja tych zawodów była jednocześnie próbą pobicia rekordu Guinessa wielkości tego typu wydarzenia.

Więcej informacji o robotach sumo z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej powstających pod opieką dr inż. Rafała Grądzkiego można znaleźć na stronie www.

Budowa robotów nie byłaby możliwa bez wsparcia Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej oraz Prezydenta miasta Białegostoku (w ramach umowy dotyczącej promocji miasta). Dziękujemy też firmom: Wenglor, Ion Motion Control oraz Supermagnete.de.