Wręczono nagrody w konkursie Technotalent 2017

Fot. Politechnika Białostocka

W piątek, 1 grudnia 2017 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyło się wręczenie nagród w konkursie Technotalent 2017. Miło nam poinformować, że w tegorocznych Technotalentach zostały dostrzeżone aż trzy projekty rozwijane przez osoby związane z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Białostockiej.

Wyróżnienie w dwóch kategoriach: Technotalent Politechniki Białostockiej oraz Wyzwanie społeczne otrzymali członkowie projektu Mindhand – projekt bionicznej protezy ręki (Sławomir Grycuk, Paweł Antoniuk, Iwona Gruszczyńska, Łukasz Boguszewski, Joanna Gilewska i Ewelina Antoniuk). Warto wspomnieć, że projekt jest finansowany z programu Stowarzyszenia Odkrywcy Diamentów. Więcej informacji o Mindhandzie można znaleźć na stronie: http://wm.pb.edu.pl/pl/mindhand

W kategorii Technika dostrzeżono projekt rozwijany przez jednego ze studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej: „Confee – aplikacja dla osób niesłyszących”. Realizuje go zespół w składzie: Sławomir Grycuk, Paweł Antoniuk, Ewelina Antoniuk, Magdalena Machal. Aplikacja ma za zadanie pomagać w komunikowaniu osobom z problemami ze słuchem.

Natomiast w kategorii Technika triumfował projekt „Hermes” rozwijany pod opieką dr. hab. inż. Jarosława Siduna przez zespół: Hubert Gudalewski, Anna Danowska, Gustaw Antypiuk i Michał Petelski. Studenci otrzymali czek na 10 tys. złotych ufundowany przez Izbę Przemysłowo-Handlową.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Więcej o uroczystości można przeczytać na stronie Politechniki Białostockiej.