SumoMasters na Robotic Arena 2017

04-12-2017

SumoMesters na zawodach Roboticarena 2017Od 1 do 3 grudnia 2017 roku, zespół SumoMasters z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej brał udział w rozgrywanych we Wrocławiu zawodach Robotic Arena 2017.

Pracująca pod opieką dr inż. Rafała Grądzkiego drużyna z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej: Marek Klimowicz, Krystian Chojnowski, Maciej Wysocki, Bartosz Pawłow, Piotr Wasilewski i Paulina Łapińska była przygotowana do wystawienia tam konstrukcji aż w trzech kategoriach. W kategorii NanoSumo, robot Viper zajął trzecie miejsce, a tuż za nim, na czwartej pozycji uplasował się NanoHaker. Po serii bardzo trudnych starć w kategorii MiniSumo, robot Hellfire 2 znalazł się w top 8 w finałach kategorii a Hellfire zajął trzecie miejsce w fazie grupowej rozgrywek. Niestety koronna kategoria zespołu, czyli MegaSumo została odwołana. Organizatorzy swoją decyzję tłumaczyli niewystarczającą ilością robotów w tej kategorii. Jedyny przeciwnik mogący nawiązać walkę musiał wycofać się z rozgrywek z powodu awarii i w związku z tym drużyna z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej nie miała żadnych przeciwników oprócz własnych robotów.

Najlepszy zespół MegaSumo w Polsce czeka pracowita końcówka roku. Zawody we Wrocławiu były ostatnią imprezą w kalendarzu przed wyjazdem na odbywający się w Tokio, najważniejszy w sezonie turniej robotów klasy MegaSumo – International All-Japan Robot-Sumo Tournament.

Budowa robotów nie byłaby możliwa bez wsparcia Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej oraz Prezydenta miasta Białegostoku (w ramach umowy dotyczącej promocji miasta). Dziękujemy też firmom: Wenglor, Ion Motion Control oraz Supermagnete.de