Goście z Augustowa

10 stycznia 2018 roku Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej odwiedziła grupa uczniów ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Augustowie.

Goście z Augustowa z dużym zainteresowaniem obejrzeli wszystkie pokazy, które zostały przygotowane przez naukowców pracujących na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Na pytanie o to, dlaczego należy zapinać pasy w samochodzie odpowiedział dr inż. Jarosław Czaban, a dzięki dr inż. Adamowi Wolniakowskiemu ośmiolatki spróbowały samodzielnego sterowania robotem przemysłowym. Dr inż. Marek Jałbrzykowski opowiedział jak zamienić granulki w obudowę telefonu komórkowego, zaś świat pod mikroskopem zaprezentował dr inż. Piotr Deptuła. Jak zobaczyć ciepło pokazał dr hab. inż. Adam Adamowicz, a roboty mobilne zaprezentowała dr inż. Justyna Tołstoj-Sienkiewicz.

Po raz kolejny okazało się, że nauka jest nie tylko ciekawa, ale również może wzbudzać wiele pozytywnych emocji – wszystko zależy od sposobu przekazywania wiedzy i profesjonalizmu prowadzących zajęcia. Dziękujemy!

Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej ma w swojej ofercie wiele zajęć adresowanych zarówno do dzieci, jak też młodzieży. Szczegóły dostępne są na stronie wydziału.