Uczniowie z Olecka na Wydziale Mechanicznym PB

12 stycznia 2018 roku Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej gościł uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Olecku.

Zwiedzający obejrzeli halę pojazdów i bolidy, analogi łazików marsjańskich i roboty sumo oraz prezentacje w laboratorium szybkiej fotografii i laboratorium termowizji. Wysłuchali również wykładu na temat druku 3D.
Za profesjonalne poprowadzenie zajęć dziękujemy: dr hab. inż. Jarosławowi Sidunowi, dr hab. inż. Adamowi Adamowiczowi, dr inż. Pawłowi Dzienisowi oraz studentom zaangażowanym w rozwój kół naukowych: SumoMasters, Cerber Motorsport oraz Projekt #next.
Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej ma w swojej ofercie wiele zajęć adresowanych zarówno do dzieci, jak też młodzieży. Szczegóły dostępne są na stronie wydziału.