Zawody bolidów

11-07-2018

6 miejsce w klasyfikacji generalnej Formula SAE Italy!

Na zawodach Formula SAE Italy 2018 zespół studentów z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej w klasyfikacji  generalnej wywalczył szóste miejsce.

Drużyna Cerber Motorsport uplasowała się na 18 miejscu w Designie, 20 miejscu w Business Presentation oraz 28 miejscu w Cost Report. W konkurencji Acceleration z czasem 4,08 s zespół zajął 8, zaś w konkurencji AutoX z najszybszym czasem przejazdu 55,932 sekundy miejsce 11. Szczególnie cieszy znakomity wynik w konkurencji Skid Pad – ze średnim czasem dwóch okrążeń równym 4,922 s, Cerber Motorsport zajął 3 miejsce!

Po udanych zawodach we Włoszech drużyna z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej nie wraca do domu. Już od 18 lipca będzie walczyć na Węgrzech. Dla całego zespołu Cerber Motorsport wakacje będą bardzo pracowite i emocjonujące. Trzymamy Kciuki!

O wynikach będziemy informować, kiedy tylko otrzymamy jakieś wieści. Trzymamy kciuki za zespół Cerber Motorsport!

Cerber Motorsport – zawody 2018

Formula Student (Formula SAE) – międzynarodowe zawody o charakterze edukacyjnym, których tradycje sięgają roku 1979. Zadaniem studentów z całego świata jest zaprojektowanie oraz zbudowanie jednomiejscowego bolidu. Następnie studenci testują swój prototyp, a później startują nim w serii zawodów. Poprzez zmagania na torach, młodzi inżynierowie mają możliwość zweryfikowania swojej wiedzy w praktyce, co skutkuje cennym doświadczeniem oraz poszerzeniem ich warsztatu inżynierskiego. Budowa auta pozwala również na kontakt z przemysłem i nowoczesnymi technologiami.