Standardowa długość streszczenia/abstractu – nie więcej niż około 0,5 znormalizowanej strony komputeropisu.
Styl harwardzki Autor Rok.
Przykładowy zapis przypisów bibliograficznych:
Prace autora wydane w tym samym roku odróżnia się małymi literami po roku wydania,
np. (Nowak 2019a, 2019b).
Prosimy o rzetelne przygotowanie bibliografii i korzystanie przy tym ze sprawdzonych źródeł. W bibliografii załącznikowej powinny być ujęte wszystkie źródła cytowane w pracy i odwrotnie: wszystkie pozycje z bibliografii należy zacytować w tekście.
(Autor Rok) – źródła należy szeregować alfabetycznie, a informacja o roku wydania powinna się pojawić po nazwisku autora:
Źródła zapisane innym alfabetem niż łaciński (np. cyrylicą) należy podać zgodnie z oryginałem. Redakcja dokona transliteracji opisu źródła na alfabet łaciński.
Czcionka 10 pkt, interlinia 1,15 p., nagłówki numerowane do stopnia trzeciego, tzn. 1; 1.1; 1.1.1. Nagłówki nienumerowane – 12 pkt bold.
Wielkość rysunków w egzemplarzu autorskim powinna odpowiadać wielkości, w jakiej mają być wydrukowane w książce (standardowy format książek w Wydawnictwach AGH to 16,5 x 24 cm z polem zadruku 13 × 19 cm). Prosimy o zadbanie, by opisy na wykresach i schematach były właściwej wielkości zapewniającej czytelność. W miarę możliwości prosimy zachować jednakowy styl czcionki (krój i wielkość) opisów na rysunkach, np. Arial 10 pkt. Prosimy o rysunki o odpowiedniej do druku jakości.
Tabele muszą mieć postać edytowalną (nie obrazki).
Równania i wzory należy przygotować w edytorze równań matematycznych programu MS Word (również muszą mieć postać edytowalną). Wzory należy umieszczać w oddzielnej linii i wyjustować. Kolejne wzory powinny być numerowane, numery należy umieścić przy prawym marginesie w nawiasie okrągłym. Po każdym równaniu należy wyjaśnić zastosowaną w nim symbolikę.
Wszystkie rysunki i tabele powinny mieć w tekście powołanie: (rys. 1) (tab. 1) lub opisowo, np.: …przedstawiono na rysunku 1/…zestawiono w tabeli 1.
Sposób oznaczania list wyliczeniowych w tekście:
Umieszczone w publikacji fragmenty tekstów, ilustracje i tabele pochodzące z innych dzieł są jako cudza twórczość chronione prawem autorskim. Wymagane jest wyraźne wskazanie źródła nie tylko w wykazie literatury, lecz także w podpisie pod rysunkiem, fotografią czy tabelą. Jeśli dane wykorzystanie nie spełnia kryteriów dozwolonego użytku, a w szczególności prawa cytatu, konieczne jest również posiadanie zezwolenia właściciela praw autorskich przedrukowywanego fragmentu na jego wykorzystanie. Te wymogi dotyczą zarówno zaczerpnięć z dzieł polskich, jak i zagranicznych. Uzyskanie zezwolenia należy do obowiązków Autora. Brak takiej zgody oraz niepodanie źródła jest naruszeniem praw autorskich i pociąga za sobą wszelkie skutki prawne.