Instytut Inżynierii Biomedycznej

Naukowcy z Wydziału Mechanicznego w składzie Sekcji Biomechaniki Komitetu Mechaniki PAN

12-04-2021
dr hab. inż. Szczepan Piszczatowski, prof. PB oraz dr hab. inż. Jolanta Pauk

Naukowcy z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej: dr hab. inż. Jolanta Pauk, prof. PB oraz dr hab. inż. Szczepan Piszczatowski, prof. PB otrzymali powołania na członków stowarzyszonych Sekcji Biomechaniki Komitetu Mechaniki Polskiej Akademii Nauk w kadencji 2020-2023. Funkcje te pełnili także w latach 2016-2019.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w działalności naukowej!

Dr. hab. inż. Jolanta Pauk, prof. PB jest pracownikiem Instytutu Inżynierii Biomedycznej od 2019 r. W latach 2000-2019 była zatrudniona w Katedrze Automatyki i Robotyki WM PB. Stopień doktora nauk technicznych (2005 r.) i doktora habilitowanego (2012 r.) w dyscyplinie inżynieria biomedyczna uzyskała w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN. Od 2012 r. jest ekspertem Komisji Europejskiej w ramach programu HORYZONT 2020: Information and Communication Technologies. Research and Innovations, a także Active Assited Living Programme (AAL). Od 2018 r. jest też ekspertem Polskiej Komisji Akredytacyjnej w dyscyplinie inżynieria biomedyczna oraz członkiem zarządu międzynarodowej fundacji Educating Students in Engineering and Medicine (ESEM). Jest również członkiem komitetu naukowego Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2020-2023.
Dr. hab. inż. Szczepan Piszczatowski, prof. PB jest pracownikiem Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Pracował w Katedrze Inżynierii Materiałowej i Biomedycznej oraz Katedrze Inżynierii Biomedycznej. Od 2019 r. pełni funkcję dyrektora Instytutu Inżynierii Biomedycznej. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej (1998 r.), a doktora habilitowanego w dyscyplinie inżynieria biomedyczna na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej (2013 r.). Jest członkiem European Society of Biomechanics oraz Polskiego Towarzystwa Biomechaniki. W kadencji 2016-2020 był prezesem, a obecnie jest wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Biomechaniki. Członkostwo w Sekcji Biomechaniki Komitetu Mechaniki PAN kontynuuje od roku 2007.