Obliczenia numeryczne elementów konstrukcyjnych z wykorzystaniem MES – kurs zaawansowany

Osoba odpowiedzialna

dr inż. Łukasz Derpeński
l.derpenski [at] pb.edu.pl

Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej,
15-351 Białystok ul. Wiejska 45C, pok. 125
poniedziałek – piątek, godz. 7:30 – 15:30

Dorota Kunicka
d.kunicka [at] pb.edu.pl

Koszt szkolenia – 2200 zł brutto

Liczba godzin szkolenia – 30

Program ramowy

1. Ugruntowanie i rozszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie analizy metodą elementów skończonych zdobytych na kursie podstawowym.
  2. Opanowanie funkcjonowania systemów analizy konstrukcji oraz umiejętności prowadzenia samodzielnych analiz złożonych konstrukcji sprężystych w zakresie statycznym i dynamicznym a także, w podstawowym zakresie analiz nieliniowych.
  3. Przedstawienie sposobów dyskretyzacji konstrukcji (metody automatycznej generacji siatki).
  4. Przedstawione zostaną zagadnienia algorytm MES i zagadnienia realizacyjne Metody weryfikacji wyników obliczeń.
  5. Wykorzystanie symetrii konstrukcji.
  6. Zagadnienia analizy MES typowych rodzajów konstrukcji.
  7. Analiza sprężysto-plastyczna konstrukcji powierzchniowych i bryłowych.

Grupa docelowa

1. Osoby zawodowo zaangażowane i zainteresowane projektowaniem maszyn, nauczyciele przedmiotów zawodowych na poziomie szkolnictwa średniego i zawodowego przedmiotów pokrewnych, absolwenci technicznych kierunków szkół zawodowych i średnich oraz wyższych kierunków Uczelni oraz Instytutów rozszerzający swoje kwalifikacje zawodowe.
  2. Wszystkie osoby zainteresowane poszerzeniem wiedzy w zakresie obliczeń numerycznych za pomocą MES.
  3. Od uczestników wymagana jest podstawowa wiedza z zakresu matematyki i wytrzymałości materiałów.

Po zakończeniu szkolenia uczestnik zdobędzie:

• wiedzę z zakresu obliczeń wytrzymałości konstrukcji za pomocą MES,
  • umiejętności modelowania zagadnień mechaniki z wykorzystaniem MES,
  • kompetencje społeczne w zakresie obliczania elementów konstrukcyjnych z wykorzystaniem MES.