Mechanics of Materials and Structures

17-03-2019

W dniach od 2 do 6 czerwca 2019 r. odbędzie się w Augustowie Międzynarodowe Sympozjum Mechaniki Materiałów i Konstrukcji

Współorganizatorem Międzynarodowego Sympozjum Mechaniki Materiałów i Konstrukcji w Augustowie jest Katedra Mechaniki i Informatyki Stosowanej na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Sympozjum uzyskało patronat Komitetu Mechaniki Polskiej Akademii Nauk.

Problematyka sympozjów obejmuje zagadnienia dotyczące metod analitycznych, numerycznych i doświadczalnych, zastosowanych do analizy procesów plastycznego odkształcania i pełzania, kumulacji uszkodzeń oraz pękania materiałów i elementów konstrukcyjnych, a także zagadnień dynamiki konstrukcji, problemów odwrotnych związanych z identyfikacją stanu uszkodzenia, zagadnień biomechaniki oraz nowoczesnych materiałów. Prezentowane prace stanowią swoisty przegląd tematyki badawczej oraz osiągnięć naukowych większości ośrodków akademickich w Polsce, a także ośrodków zagranicznych z USA, Kanady, Włoch, Izraela, Białorusi, Litwy, Ukrainy, Słowacji, Rumunii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Rosji.

Więcej informacji na stronie organizatorów – 10th International Symposium on Mechanics of Materials and Structures – ISMMS 2019