Cerber Motorsport wyrusza do USA
04-05-2018
Dziś, 4 maja, członkowie drużyny Cerber Motorsport z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej wyruszyli do USA, gdzie w dniach 9-12 maja 2018 r. wezmą udział w największych studenckich zawodach inżynierskich w Stanach Zjednoczonych – Formula SAE Michigan.
Udział w tych zawodach pozwoli na skonfrontowanie zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych i organizacji pracy zespołu z przyjętymi przez Amerykanów. Możliwy będzie bezpośredni kontakt z dużymi koncernami motoryzacyjnymi tj. General Motors, Ford Motor Company, Chrysler, Dodge czy Hoosier i osobami ściśle powiązanymi z Formułą 1.
Formula SAE Michigan są najstarszymi i najbardziej prestiżowymi międzynarodowymi zawodami inżynierskimi dla studentów. Organizowane są od 1981 roku jako jedne z pierwszych konkursów tego rodzaju. Corocznie startuje tam ponad 120 zespołów z całego świata, zarówno pojazdami z napędem elektrycznym jak i spalinowym.
Za cel zespół Cerber Motorsport postawił sobie uplasowanie się w pierwszej piątce w klasyfikacji generalnej zawodów.
Wyjazd na zawody finansowany jest w ramach projektu „Najlepsi z najlepszych 2.0” pn. „Wzmocnienie potencjału naukowego studentów oraz popularyzacja nauk ścisłych na międzynarodowych zawodach Formula SAE Michigan w Stanach Zjednoczonych oraz konferencjach naukowych”.
Więcej o zespole Cerber Motorsport można przeczytać na stronie www projektu.