Absolwent studiów II stopnia ma zaawansowaną wiedzę z zakresu mechaniki, optymalnego projektowania, wytwarzania i eksploatacji maszyn z zastosowaniem systemów CAD/CAM/CAE i zintegrowanych systemów wytwórczych.
Dysponuje wiedzą z zakresu technologii proekologicznych i systemów zintegrowanego zarządzania środowiskiem, bezpieczeństwem i jakością w procesach wytwórczych.
Absolwent jest przygotowany do pracy w:
Specjalność ma charakter interdyscyplinarny, łączy współczesną mechanikę z informatyką stosowaną w praktyce przemysłowej.
Absolwent specjalności uzyskuje wiedzę z zakresu mechaniki materiałów i konstrukcji, nowoczesnych technologii oraz eksploatacji urządzeń.
Nabywa również umiejętności:
Absolwenci specjalności posiadają gruntowną wiedzę w zakresie: budowy i obsługi pojazdów, badań eksperymentalnych (stanowiskowych i drogowych) oraz diagnostycznych, badań symulacyjnych w dziedzinie inżynierii ruchu pojazdów, dynamiki pojazdów i ich zespołów, zaawansowanego projektowania pojazdów, zastosowania techniki komputerowej w konstrukcji i eksploatacji pojazdów.
Zakres i struktura programu studiów jest uniwersalna i przygotowanie do pracy w:
Absolwent posiada interdyscyplinarne kompetencje zawodowe w zakresie nowoczesnych technologii związanych z szeroko pojętą energetyką cieplną, w tym wykorzystującą odnawialne źródła energii oraz najnowsze rozwiązania systemów poligeneracyjnych. Ponadto są przygotowani do podejmowania prac w zakresie aplikacji oraz projektowania najnowszych rozwiązań technicznych, szczególnie w warunkach restrykcyjnych regulacji prawnych związanych z ochroną środowiska, a także wymogów odnośnie poprawy efektywności energetycznej oraz opracowywania rozwiązań poligeneracyjnych.
Specjaliści tej branży znajdują zatrudnienie w przedsiębiorstwach z branży energetyka cieplna, przemysł spożywczy i chemiczny, chłodnictwo, klimatyzacja i pompy ciepła.
Zobacz: Plany studiów