Sukces na międzynarodowym turnieju – studenci KNR z WM ponownie na podium!
20-06-2022W dniu 18 czerwca 2022 roku reprezentacja Koła Naukowego Robotyków wzięła udział w XIII edycji międzynarodowych zawodów Robotic Arena we Wrocławiu.
Drużyna Sumomasters w składzie: Marcin Dziubek, Michał Falkowski, Kacper Zaleski, Rafał Grabowski, Przemysław Pysiński, Janusz Chmaruk, Norbert Waśkiewicz, Jan Wierzbowicz, Łukasz Kotarski, Piotr Wasilewski, Mateusz Orłowski, Józef Szymelewicz i Mateusz Święcki wzięła udział w kategoriach MegaSumo oraz Enchanted MiniSumo.
W kategorii MiniSumo wszystkie wystawione przez drużynę roboty wyszły z grup. Do półfinału przeszedł robot Mini Shiny. Podczas swoich walk najpierw pokonał robota Er pięć, a następnie w walce finałowej robota Er sześć, zajmując pierwsze miejsce. W kategorii MegaSumo walki odbyły się na zasadach „każdy z każdym”, a zwycięzcę wyłoniono na podstawie zdobytych punków. Zwycięstwo odniosły konstrukcje KNR: robot Shiny zajął pierwsze miejsce oraz robot Javelin zdobył drugie miejsce w tej kategorii.
Drugą z drużyn reprezentujących KNR w zawodach był zespół Białystok Dynamics w składzie: Bartek Bałdowski, Dominik Jadczak, Szymon Gałażewski, Paweł Kusznier, Adam Szepietowski, Konrad Kubicki, Emil Szymczyk, Karol Sapiołko, Justyna Dobrzyńska i Karol Haraburda, który wziął udział w kategorii Freestyle z konstrukcją „Dzik”. Zespół konstruktorów analogów łazików marsjańskich z powodzeniem zaprezentował robota patrolowego i w swojej kategorii zajął pierwsze miejsce!
Wyjazd na zawody do Wrocławia stanowił ciekawe wyzwanie. Dość długa podróż służyła integracji i pozwoliła na rozmowy o pasji związanej z robotami. Osiągnięte zaś sukcesy dodały energii do dalszej pracy i potwierdziły, że obie drużyny kroczą właściwą ścieżką.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Wsparcie finansowe na budowę i udoskonalanie swoich konstrukcji oraz na udział w zawodach drużyna z Koła Naukowego Robotyków otrzymała w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki Najlepsi z najlepszych! 4.0, Wydziału Mechanicznego PB oraz firm: Wenglor i Faulhaber.