Piknik Akademicki Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach

19-03-2018
uczniowe oglądają stanowisko laboratoryjne

16 marca br. Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej gościł 50 uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach. W ramach projektu Kompleksowa inwestycja w kształcenie zawodowe – projekt zintegrowany Powiatu Białostockiego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 zorganizowany został Piknik Naukowy.

W czasie wizyty na Wydziale Mechanicznym uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą dydaktyczną wydziału, którą przedstawił Prodziekan ds. Kształcenia dr hab. inż. Dariusz M. Perkowski. Zostały również przedstawione wyniki konkursu na prezentację multimedialną pt. Jakie korzyści daje mi nauka w moim zawodzie?, a zwycięski zespół otrzymał wartościowe nagrody.

Goście zwiedzili 6 laboratoriów Wydziału Mechanicznego. W Laboratorium robotów mobilnych o analogach łazików marsjańskich opowiadał inż. Paweł Turycz, zaś w Laboratorium pojazdów samochodowych dr inż. Andrzej Borawski przedstawił konstrukcje Koła Naukowego Auto-Moto-Club. Dr inż. Andrzej Koszewnik zaprezentował Laboratorium podstaw automatyki, a dr inż. Waldemar Kołodziejczyk oprowadził po Laboratorium Robotyki i Mechatroniki oraz Laboratorium Urządzeń Robotyki, gdzie uczniowie mogli spróbować samodzielnego programowania robota. Urządzenia pomiarowe w Laboratorium pomiarów współrzędnościowych omówiła dr hab. inż. Małgorzata Poniatowska, natomiast Laboratorium metod doświadczalnych w mechanice pokazał mgr inż. Wojciech Grodzki.

Dziękujemy za poświęcony czas!