Studenci WM na Turnieju Robotic Tournament w Rybniku

19-03-2018
drużyna sumomaster

W dniu 17.03.2018 studenci Koła Naukowego Robotyków działającego na Wydziale Mechanicznym wzięli udział w X edycji Międzynarodowego Turnieju Robotic Tournament w Rybniku. W zawodach tych wystartowali w konkurencjach: nanoSumo, miniSumo, Sumo, LegoSumo, Lego LineFollower.

Zajęli IV miejsce w kategorii Sumo (na matach drewnianych) Nowi członkowie zespołu SumoMasters (Paulina Łapińska, Patryk Rakowski, Jan Pabisek oraz Piotr Puławski) zajęli IV miejsce w kategorii Sumo (na matach drewnianych).

Również IV miejsce zdobył Piotr Wasilewski w kategorii miniSumo. Jego robot Hellfire przegrał z późniejszym zwycięzcą tej kategorii.

W tej samej kategorii do ćwierćfinałów dostał się robot Buldog Bartosza Pawłow. Niestety ułożenie drabinki spowodowało, że w decydującym o wejściu do głównych finałów trafił na robota Hellfire.

Mając na uwadze, że dla większości studentów reprezentujących Wydział Mechaniczny był to pierwszy start z własnymi konstrukcjami, zawody można uznać za udane. Tylko poprzez czynne uczestnictwo mogą nabyć doświadczenie oraz przekonać się, co w swoich konstrukcjach muszą jeszcze poprawić.

W poprawie konstrukcji powinny również  pomóc silniki i czujniki, które zostaną dostarczone przez  firmy Faulhalber oraz Wenglor, które w tym roku postanowiły wesprzeć rozwój konstrukcji robotycznych realizowanych na Wydziale Mechanicznym – mówi dr inż. Rafał Grądzki – opiekun Koła Naukowego Robotyków.

Wyjazd i start w zawodach były możliwe dzięki wsparciu firm (Wenglor, FAULHABER), Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej, Prorektora ds. Studenckich Politechniki Białostockiej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (w ramach projektu Najlepsi z najlepszych! 2.0).

logo firmy Wenglor