Laureaci konkursu EL-ROBO-MECH

19-04-2018

Laureaci konkursu EL-ROBO-MECH18 kwietnia poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji konkursu EL-ROBO-MECH zorganizowanym przez Wydział Mechaniczny oraz Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej oraz Radę Przedsiębiorców przy Wydziale Mechanicznym i Radę Przemysłowo-Programową przy Wydziale Elektrycznym.

Przypomnijmy, że w tym roku do I etapu zgłoszonych zostało aż 15 pomysłów.

Przewodniczący Komisji Konkursowej dr hab. inż. Zbigniew Kulesza, prof. nzw. podkreślał, że poziom zgłoszonych projektów był bardzo zbliżony, w związku z czym komisja stanęła przed trudnym wyborem.

Po prezentacjach w II etapie konkursu, ostatecznie wybrano laureatów.

Laureaci konkursu uzyskują prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnie wybranym kierunku Wydziału Mechanicznego lub Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej z pominięciem konkursu świadectw oraz nagrody pieniężne.

Podstawowym celem konkursu EL-ROBO-MECH jest docenienie młodych, utalentowanych ludzi oraz popularyzacja nauk technicznych w ogóle, a studiów na Politechnice Białostockiej w szczególności.

Laureaci konkursu EL-ROBO-MECH:

Miejsce Nazwa projektu Laureaci Opiekun
I Quadruped – czworonożny robot 1. Marek Mierzwiński, LO PB

2. Kacper Zaleski, LO PB

3. Maciej Niszczota, LO PB

LO PB
II Tryton – autonomiczny robot pobierający próbki wody 1. Patrycja Wasilewska, III LO w Białymstoku

2. Emilia Kulikowska, III LO w Białymstoku

3. Paulina Konopko, III LO w Białymstoku

III LO w Białymstoku
III Projekt ramienia z elektrycznymi i pneumatycznymi funkcjami

zbliżonymi do zachowań ludzkiej ręki