Wydział Mechaniczny PB

Zawody bolidów

06-08-2018

Szóste miejsce w klasyfikacji generalnej Formula SAE Italy!

Na zawodach Formula SAE Italy 2018 zespół studentów z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej w klasyfikacji  generalnej wywalczył szóste miejsce.

Drużyna Cerber Motorsport uplasowała się na 18 miejscu w Designie, 20 miejscu w Business Presentation oraz 28 miejscu w Cost Report. W konkurencji Acceleration z czasem 4,08 s zespół zajął 8, zaś w konkurencji AutoX z najszybszym czasem przejazdu 55,932 sekundy miejsce 11. Szczególnie cieszy znakomity wynik w konkurencji Skid Pad – ze średnim czasem dwóch okrążeń równym 4,922 s, Cerber Motorsport zajął 3 miejsce!

Formula Student East – Cerber ciągle w czołówce

Po udanych zawodach we Włoszech drużyna z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej nie mogła od razu wrócić do domu. Od 18 do 22 lipca walczyła na Węgrzech. Na torze Zalaegerszeg Automotive Proving Ground w zawodach Formula Student EAST zespół Cerber Motorsport za prezentację biznesową uzyskał 21, w przedstawieniu kosztów budowy auta 26, a za prezentację techniczną 17 miejsce. Znacznie lepiej bolid CMS-05 wypadł podczas konkurencji dynamicznych. Na torze wyścigowym za jazdę „po ósemce” wywalczył 10, za przejazd jednego okrążenia toru na czas 6, zaś za wyścig wytrzymałościowy ze zmianą kierowcy w połowie dystansu 5 miejsce.
Najbardziej ucieszył nas wynik testu przyspieszenia w którym pojazd drużyny studentów z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej uplasował się na miejscu 2!
W klasyfikacji generalnej zawodów Formula Student East Cerber Motorsport wywalczył 6 miejsce!

Formula Student Czech Republic – najlepsi w Autocross

Zawody na torze Autodrom Most trwały od 31 lipca do 4 sierpnia 2018 r. W konkurencji prezentacja biznesowa studenci z Wydziału Mechanicznego wywalczyli 19 miejsce, w przedstawieniu kosztów budowy auta 18, a w prezentacji technicznej bolidu 14. W teście przyspieszenia drużyna Cerber Motorsport wywalczyła miejsce 6, a w jeździe po ósemce 18. Najwyższy wynik zespół osiągnął w konkurencji polegającej na pokonaniu na czas jednego okrążenia toru – autocross zakończył na miejscu 1! Ten wynik cieszy tym bardziej, że ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, organizatorzy odwołali wyścig wytrzymałościowy oraz test wydajności i zużycia paliwa. W zawodach Formula Student Czech Republic drużyna Cerber Motosport uplasowała się na miejscu 9 klasyfikacji generalnej.

Dziękujemy zespołowi z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej za zaangażowanie oraz wiele dobrych emocji!

Cerber Motorsport – zawody 2018

Dla całego zespołu Cerber Motorsport wakacje 2018 były bardzo pracowitym i emocjonującym czasem. Rodzina bolidów z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej ciągle się rozwija, a Cerber Motorsport cały czas pozostaje w czołówce najlepszych zespołów konstruujących samochody wyścigowe klasy Formula Student!

Formula Student (Formula SAE) – międzynarodowe zawody o charakterze edukacyjnym, których tradycje sięgają roku 1979. Zadaniem studentów z całego świata jest zaprojektowanie oraz zbudowanie jednomiejscowego bolidu. Następnie studenci testują swój prototyp, a później startują nim w serii zawodów. Poprzez zmagania na torach, młodzi inżynierowie mają możliwość zweryfikowania swojej wiedzy w praktyce, co skutkuje cennym doświadczeniem oraz poszerzeniem ich warsztatu inżynierskiego. Budowa auta pozwala również na kontakt z przemysłem i nowoczesnymi technologiami.