Symulacja w nauce i przemyśle

07-12-2018

7 grudnia 2018 roku na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej odbyło się seminarium „Symulacja w nauce i przemyśle” oraz przeprowadzono warsztaty dla użytkowników oprogramowania ANSYS.

Politechnika Białostocka zawarła porozumienie z ANSYS Inc. (Canonsburg, USA) oraz MESco Sp. z o.o. (Tarnowskie Góry, Polska), dzięki któremu uczelnia uzyskała roczny, bezpłatny dostęp do licencji naukowej i dydaktycznej oprogramowania firmy ANSYS. Wszyscy pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Białostockiej mają możliwość korzystania z najnowszej wersji jednago z najbardziej zaawansowanych systemów do obliczeń inżynierskich.

System ANSYS może być wykorzystywany do analizy zagadnień mechanicznych, przepływowych, termicznych, elektromagnetycznych (pola niskiej i wysokiej częstotliwości) czy pól sprzężonych. Obliczenia mogą być prowadzone jednocześnie na wielu rdzeniach z wykorzystaniem technologii HPC.
Aktualnie dostępna jest najnowsza wersja oprogramowania ANSYS 19.2.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej.