„Początek”

19-12-2018

Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej, poza działalnością naukową i dydaktyczną, aktywnie uczestniczy również w projektach artystycznych. Jednym z takich projektów był film Huberta Czerepoka pt. Początek.

Zarejestrowany materiał z udziałem łazików Magma 2, Next oraz RED wykorzystano w instalacji wideo, którą pokazano m.in. w Zachęcie – Narodowej Galerii SztukiGalerii Arsenał w Białymstoku oraz – 18 grudnia 2018 r. – również na Politechnice Białostockiej w Centrum Nowoczesnego Kształcenia.

Pracownicy wydziału w sierpniu 2017 roku wsparli swoją wiedzą, umiejętnościami oraz zaangażowaniem zespół realizatorów filmu Huberta Czerepoka pt. Początek. Fachową obsługę techniczną trzech analogów łazików marsjańskich (w bardzo ciężkich warunkach terenowych) w czasie nagrań w Turcji zapewnili: Maciej Rećko, Michał Ostaszewski oraz Wojciech Półtorak.

O pozostałych projektach artystycznych powstających z udziałem Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej można przeczytać tutaj.