Wyróżniono najzdolniejszych

01-02-2019

31 stycznia 2019 r. w Centrum Nowoczesnego Kształcenia najzdolniejszym studentom Politechniki Białostockiej wręczono stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. O przyznaniu stypendium na rok akademicki 2018/2019 decydowały punkty za poszczególne osiągnięcia naukowe i artystyczne związane ze studiami oraz za osiągnięcia w sporcie. Wysokość stypendium wynosi 15 000 zł – w przypadku studentów oraz 25 000 zł – w przypadku doktorantów.

W gronie stypendystów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2018/2019 znalazło się 13 osób uczących się na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej (dwanaścioro studentów i jeden doktorant)!

Dziekan Wydziału Mechanicznego PB prof. Andrzej Seweryn cieszy się z sukcesów swoich studentów: To potwierdzenie wysokiej jakości kształcenia na Wydziale Mechanicznym. Bardzo dużo uwagi poświęcamy nie tylko zajęciom dydaktycznym na dobrym poziomie, ale także pracy własnej studentów. Nasze koła naukowe działają znakomicie i rywalizują z najlepszymi uczelniami na świecie.

Stypendia MNiSW za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2018/2019 z Wydziału Mechanicznego otrzymali:

•     Adam Buczyłowski – automatyka i robotyka
  •     Grzegorz Chilimoniuk – mechanika i budowa maszyn
  •     Jakub Czygier – automatyka i robotyka
  •     Karol Haraburda – automatyka i robotyka
  •     Kamil Kamieński – automatyka i robotyka
  •     Barbara Kuc – automatyka i robotyka
  •     Aneta Łukowska – automatyka i robotyka
  •     Konrad Panas – mechanika i budowa maszyn
  •     Paweł Rółkowski – mechanika i budowa maszyn
  •     Paweł Straszyński – automatyka i robotyka
  •     Piotr Tomaszuk – automatyka i robotyka