Staż w Anglii

14-03-2019

Od 1 lutego do 3 marca 2019 roku dr hab. inż. Arkadiusz Mystkowski z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej pracował na University of Southampton, w ramach stażu z projektu pt. „PB2020 – Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Białostockiej”.

Celem stażu było podniesienie kompetencji dydaktycznych, wymiana doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie efektywnych oraz nowoczesnych metod dydaktycznych. Podczas stażu dr hab. inż. Arkadiusz Mystkowski nawiązał współpracę dydaktyczno-naukową ze szkołą School of Electronics & Computer Science. Realizowane prace naukowo-dydaktyczne były prowadzone w Institute of Vision Learning and Control Research, której kierownikiem jest profesor Eric Rogers (pracujący także w uczelniach Oxford i Princeton). Staż został sfinansowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 w ramach konkursu nr POWR.03.05.00-IP.08-00-PZ2/17.

University of Southamton jest jedną z najlepszych uczelni w Anglii – została założona jako Hartley Institution w 1862 roku. Obecnie kształci 25 000 studentów studiujących na 6 wydziałach umiejscowionych na głównym kampusie w Southampton. W skład Uczelni wchodzą także dodatkowe kampusy np. w Winchester oraz międzynarodowy kampus w Iskandar Puteri, Malaysia.

Planowane jest zawarcie umowy o współpracy pomiędzy University of Southampton a Politechniką Białostocką, a także umowy w ramach programu Erasmus+. Przedmiotem dodatkowej współpracy naukowej będą wspólne projekty w zakresie autonomicznych systemów automatyki przemysłowej i robotyki z zastosowaniem inteligentnych metod uczenia maszynowego w tym sterowania z iteracyjnym uczeniem.