Warsztaty, wykłady i pokazy

22-03-2019

21 oraz 22 marca 2019 r. Wydział Mechaniczny aktywnie brał udział w Dniach Otwartych Politechniki Białostockiej.

Dzięki zaangażowaniu pracowników oraz studentów wydziału grupy zwiedzających mogły poznać mnóstwo zagadnień związanych z nauką. Z pierwszej ręki można było dowiedzieć się jaką rolę odgrywa w nauce i technice światło, dlaczego należy oszczędzać wodę, jak można przetwarzać tworzywa sztuczne, jakie są zastosowania inżynierii odwrotnej oraz ile energii znajduje się w biomasie i do czego służą badania wytrzymałościowe materiałów. Była też okazja by zobaczyć kamerę termowizyjną, zrobotyzowaną linię produkcyjną, pojazdy wyścigowe, drony oraz roboty. Odwiedzający wydział zobaczyli jak wygląda świat pod mikroskopem, poznali podstawy rysunku komputerowego oraz zagadnienia mechaniki chodu człowieka i termowizję.

Dni Otwarte PB były świetną okazją żeby – na wiosnę – poznać uczelnię, obejrzeć laboratoria oraz spotkać się z nauczycielami akademickimi i studentami. Mamy nadzieję, że przekonaliśmy wszystkich wahających się, że warto studiować na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej.

Zapraszamy ponownie na Wydział Mechaniczny PB!