Pchełka na pierwszym miejscu

09-04-2019

6 kwietnia 2019 roku odbyły się w Rybniku międzynarodowe zawody robotów. Uczestniczyli w nich zawodnicy m.in. z Polski, Czech, Słowacji, Rumunii oraz z Włoch.

Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej reprezentowała drużyna z Koła Naukowego Robotyków w składzie: Józef Szymelewicz, Radosław Chludziński, Łukasz Daniłowicz oraz Karol Waszczak. Zespół wystawił roboty w konkurencjach Sumo, Minisumo, Robostrong, Linefollower oraz Linefollower Enhanced, dochodząc do finałów w każdej z nich.

Start w finałach najlepiej udał się w konkurencji Linefollower Enhanced (line follower z przeszkodami). Po trudach związanych z odpowiednim zaprogramowaniem, robot Pchełka najszybciej autonomicznie przejechał całą trasę, pokonując przy tym wszystkie przeszkody i zajmując tym samym 1 miejsce na podium. Tuż za nim uplasowali się Czesi, którzy zaprosili naszą drużynę na zawody u siebie. To był kolejny start, który pozwolił zdobyć nowe doświadczenia i przeprowadzić kolejne cenne obserwacje oraz testy konstrukcji. Serdecznie gratulujemy!

Start możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej.