SumoMasters znów na podium!

13-05-2019

11 maja 2019 r. członkowie Koła Naukowego Robotyków z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej wzięli udział w międzynarodowych zawodach robotycznych BattleLab Robotica 2019 odbywających się w Cluj Napoca w Rumunii.

Sekcję SumoMasters reprezentowali: Marcin Dziubek, Łukasz Kotarski oraz Michał Falkowski, którzy wystartowali w konkurencji MegaSumo z czterema robotami: Masakrator, Speedster, ACE i Javelin.

Po walkach w fazach grupowych do ¼ finału przeszły wszystkie cztery roboty drużyny Sumomasters, dwa roboty rumuńskiego teamu Flex oraz dwa miejscowe roboty z Uniwersytetu w Cluj. Po ciężkich walkach, do finału zakwalifikowały się Ace i Javelin. W finale walkę o trzecie miejsce na podium wygrał robot Ace, natomiast Javelin przegrał z robotem Cheetah, zdobywając drugie miejsce. Nagrodą za zajęcie drugiego miejsca, jest kolejne zaproszenie do Japonii.

Wsparcie finansowe na budowę i udoskonalanie swoich konstrukcji oraz na udział w zawodach, studenci otrzymali od Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej, Prezydenta miasta Białegostoku (w ramach umowy dotyczącej promocji miasta) oraz firm: Wenglor, Faulhaber i Yato.

logo firmy Wenglor