Konferencja na Wydziale Mechanicznym

06-06-2019

5 czerwca 2019 r. na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej odbyła się konferencja zatytułowana „Podlaska Platforma Edukacyjna i współczesne trendy edukacji”.

W czasie obrad poruszono następującą tematykę:

• Działanie Podlaskiej Platformy Edukacyjnej,
  • Przekraczanie granic bez paszportu, bagażu i …bez wychodzenia z klasy,
  • Programowanie nie na ekranie,
  • Spodziewane korzyści z Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Organizatorami spotkania byli: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży. Konferencja odbyła się przy współpracy Wydziału Mechanicznego PB, na auli (449) w budynku wydziału przy ul. Wiejskiej 45C w Białymstoku.

Po zakończeniu obrad uczestnicy zwiedzili sale dydaktyczne i laboratoria Wydziału Mechanicznego. Pracownicy wydziału przygotowali pokazy popularyzujące naukę i technikę:

• Skąd się bierze sok w butelce? (dr inż. Andrzej Koszewnik),
  • Ten robot lubi się bawić – nie tylko w fabrykę (dr inż. Adam Wolniakowski),
  • Dlaczego należy zapinać pasy w samochodzie? (dr inż. Jarosław Czaban),
  • Ściskamy, rozciągamy (mgr inż. Wojciech Grodzki),
  • Tańczące szkielety – sprawdź co potrafią Twoje kości (mgr inż. Justyna Skubich),
  • Świat pod mikroskopem (mgr inż. Adam Tołstoj).

Dziękujemy za uwagę!

Więcej o konferencji na stronie wrotapodlasia.pl