I Młodzieżowy Kongres Medyczno-Technologiczny

29-10-2019

24 i 25 października 2019 r. I Liceum Ogólnokształcące zorganizowało I Młodzieżowy Kongres Medyczno-Technologiczny. Celem spotkania było zaprezentowanie uczniom szkół średnich nowych możliwości na rynku pracy.

Dwudniowy kongres zorganizowano przy wsparciu  Politechniki Białostockiej oraz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W piątek, 25 października, na auli Wydziału Mechanicznego PB wystąpił student politechniki – Petros Psyllos, który opowiedział o tym, czy sztuczna inteligencja może zastąpić w przyszłości lekarza. Następnie dr hab. inż. Jolanta Pauk, prof. PB z Wydziału Mechanicznego PB wytłumaczyła, na czym polegają innowacyjne rozwiązania inżynierskie w medycynie.

Po wykładach odbyły się warsztaty, które poprowadzili pracownicy Wydziału Mechanicznego PB: dr inż. Marcin Derlatka „Zastosowanie sztucznych sieci neuronowych w diagnostyce medycznej”, dr hab. inż. Jolanta Pauk, prof. PB „Brain-computer Interface”, dr inż. Piotr Prochor „Komputerowo wspomagane projektowanie protez kończyn i ich obsługa w praktyce”, dr hab. inż. Szczepan Piszczatowski, prof. PB „Elektromiografia – pomiary aktywności elektrycznej mięśni”, mgr inż. Justyna Skubich „Kliniczne badania lokomocji człowieka” oraz dr inż. Piotr Borkowski „Zastosowanie Druku 3D w medycynie”.

Pracownikom Wydziału Mechanicznego PB dziękujemy za ciekawe zajęcia a młodzieży za zainteresowanie i dociekliwość.