Wydział Mechaniczny PB

Sukces SumoMasters w Łodzi

09-12-2019

7 grudnia 2019 r. drużyna SumoMasters z Koła Naukowego Robotyków wystartowała w zawodach Sumo Challenge 2019. Zespół w składzie: Paulina Łapińska, Marcin Dziubek, Łukasz Kotarski, Michał Falkowski, Józef Szymelewicz, Mateusz Święcki i Jerzy Matusiewicz wystawił łącznie 10 robotów w aż 5 kategoriach.

W koronnej konkurencji, czyli MegaSumo, reprezentanci Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej wywalczyli całe podium. Pierwsze miejsce zajął robot MadCube, drugie – Masakrator, a trzecie Javelin. W konkurencji MiniSumo robot Hellfire II zdobył 4 miejsce, odpadając w fazie półfinałowej. Robot Hellfire III odpadł w fazie ćwierćfinałów. Natomiast w konkurencji NanoSumo wystartowały roboty Viper i Nanohacker. Ten Drugi, po ciężkich walkach, wywalczył 3 miejsce! Robot Kurczak startujący w konkurencji Sumo dostał się do TOP8 zawodów.

Już w przyszły weekend (13-15.12.2019) najważniejsze zawody w sezonie. Drużyna w dobrych nastrojach szykuje się do wyjazdu do Tokio. Gratulujemy wyniku w Łodzi i trzymamy kciuki za wynik zawodów w Japonii.

Wsparcie finansowe na budowę i udoskonalanie swoich konstrukcji oraz na udział w zawodach drużyna z Koła Naukowego Robotyków otrzymała w ramach projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Najlepsi z najlepszych! 4.0, Wydziału Mechanicznego PB oraz firm: Wenglor i  Faulhaber.