Zawody robotyczne w Łodzi

11-12-2019

7 grudnia 2019 r. zespół studentów z sekcji Lego Koła naukowego Robotyków: Łukasz Daniłowicz, Arkadiusz Chromiński, Rafał Kryński, Julia wołosik, Józef szymelewicz i Magdalena Falkowska wziął udział w Międzynarodowych Zawodach Robotów Sumo Challenge 2019.

Studenci Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej skonstruowali i zaprogramowali roboty, które wystawili w kategoriach: Lego Line Follower, Lego Sumo, Bear Rescue oraz Ketchup House. W kategorii Ketchup House 1 miejsce wywalczył robot o nazwie Pomidorowy, którego głownym konstruktorem i programistą był Łukasz Daniłowicz. Natomiast w kategorii Bear Rescue 3 miejsce zajął robot Szperacz skonstruowany przez Arkadiusza Chromińskiego. Warto wspomnieć, że wystawiony w tej ostatniej kategorii był jedynym robotem autonomicznym, który ukończył zadanie. Reszta robotów była sterowana ręcznie.

Cały zespół wykazał się wolą walki i umiejętnościami. Każdy z zawodników miał możliwość nawiązania nowych kontaktów ze studentami z całej Polski jak również z innych krajów.

Serdecznie gratulujemy naszym studentom i życzymy dalszego rozwoju sekcji Lego Koła Naukowego Robotyków.