Umowa podpisana

30-12-2019

17 grudnia 2019 r. została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Politechniką Białostocką a Zespołem Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku.

Umowę podpisali Prorektor ds. Studenckich – prof. dr hab. Jarosław Perszko oraz Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa – mgr Małgorzata Kleszczewska. Koordynatorem w zakresie współpracy został Pełnomocnik Dziekana Wydziału Mechanicznego ds. Rozwoju i Współpracy – dr inż. Jarosław Szusta.

Na mocy umowy obie strony zadeklarowały wymianę wiedzy i doświadczeń, jak również podejmowanie działań edukacyjnych, które przyczynią się do popularyzacji nauki, rozwoju obu instytucji oraz wzmocnienia współpracy środowiska akademickiego Uczelni z radą pedagogiczną i uczniami szkoły.

W ramach rozpoczętej współpracy wykład dla uczniów ZSM nt. „Współczesne materiały inżynierskie” wygłosił prof. dr hab inż. Krzysztof Jan Kurzydłowski.