238.500 zł na projekty studenckie

20-01-2020

Zespół ds. Oceny Projektów Studenckich dokonał oceny wniosków projektowych zgłoszonych do konkursu ogłoszonego przez Dziekana Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Miło nam donieść, że wszystkie złożone w tym roku projekty prezentowały bardzo wysoki poziom i w związku z tym wszystkie zgłoszenia uzyskały dofinansowanie.

Dofinansowanie otrzyma 11 projektów zgłoszonych przez 5 kół naukowych działających na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Po 3 projekty zostaną zrealizowane przez: Koło Naukowe Mechatronix, Koło Naukowe Robotyków, Studenckie Koło Naukowe ORTHOS, a po jednym zrealizują: Koło Naukowe Automatyzacji Procesów Przemysłowych oraz Studenckie Koło Naukowe Auto Moto Club.

Uzyskane fundusze pozwolą na realizację następujących projektów:

• Budowa efektora końcowego na wzór ludzkiej dłoni do Cobotów Universal Robots UR5,
  • Formula Student – Bolid wyścigowy CMS-07,
  • Modernizacja pojazdu napędzanego sprężonym powietrzem na XIII. Międzynarodowe Zawody Aventics Pneumobil,
  • Projekt i wykonanie autonomicznych robotów przeszukujących labirynt – roboty typu „micromouse”,
  • Konstrukcja przystawki do wózka inwalidzkiego Hermes v. 2,
  • Reaktor do badań bioaktywności materiałów implantacyjnych,
  • IMAV5 – autonomiczny bezzałogowy statek powietrzny,
  • Projekt budowy robota mobilnego (łazika marsjańskiego) na zawody University Rover Challenge 2020, European Rover Challenge 2020 oraz Canadian International Rover Challenge 2020,
  • „AWATAR” – zdalnie sterowana platforma robotyczna do transmisji obrazu i dźwięku
  • Optymalizacja kamizelki otolaryngologicznej,
  • SomoMasters – budowa i rozwój autonomicznych konstrukcji robotycznych.

Cieszymy się, że projekty realizowane przez koła naukowe funkcjonujące na Wydziale Mechanicznym PB prezentują tak wysoki poziom – pozwalają nie tylko na rozbudowanie wiedzy studentów ale również sprzyjają rozwijaniu ich zainteresowań, a wszystko to pod okiem znakomitej kadry dydaktycznej…

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Wydziału Mechanicznego PB

Regulamin finansowania projektów studenckich na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej.