Wyniki kwalifikacji do II etapu konkursu EL-ROBO-MECH

06-03-2020

baner konkursowy

Poznaliśmy listę zakwalifikowanych uczniów szkół średnich, którzy nadesłali swoje projekty w konkursie El-Robo-Mech 2019/2020. Zespół jurorów w składzie: dr hab. inż. Kazimierz Dzierżek, dr inż. Jarosław Czaban, dr inż. Wojciech Winogrodzki, dr inż. Sławomir Kwiećkowski, dr hab. inż. Adam Sołbut, mgr inż. Anna Niczyporuk oraz mgr Krzysztof Domas zdecydował, że do drugiego etapu konkursu zakwalifikowanych zostanie 15 prac.

Lista projektów zakwalifikowanych do II etapu

Tytuł projektu Zespół Opiekun
Hexanid Bartosz Wiszowaty, Jakub Kruszewski, Grzegorz Garbiel Grzegorz Nowik LOPB
Rex Jakub Pojawa, Filip Sawośko, Jakub Jaromski Grzegorz Nowik LOPB
ZZ-1 Michał Sawicki, Paulina Czyżewska, Jakub Konopko Grzegorz Nowik LOPB
Minisumo Kacper Zaleski Grzegorz Nowik LOPB
Wielozadaniowy łazik Krzysztof Antoni Halicki, Patryk Adam Regucki, Mateusz Szulc Grzegorz Nowik LOPB
EPIK Kacper Sokół, Jan Dobkowski Grzegorz Nowik LOPB
AIRCLEANER Mikołaj  Kasabuła, Maciej Bachurzewski, Konrad Oborski Grzegorz Nowik LOPB
Threecy Pola Zawadzka, Mateusz Matwiejczyk, Tomasz Radawiec Grzegorz Nowik LOPB
KEB Kamil Mosiej, Ewa Walińska, Bartosz Szyłkowski Grzegorz Nowik LOPB
WB CLEANER Radosław Kowalczuk, Łukasz Tomaszuk, Szymon Kowalewski Grzegorz Nowik LOPB
Magiczne lustro Mateusz Misiewicz Grzegorz Nowik LOPB
Światłowodowy analizator zgryzu Milena Stroniawska Bogusław Pietruszka Szkoła Podstawowa w Czerwonem
BLINDTECH Michał Emil Wądołowski, Arkadiusz Stanisław Murawski, Olaf Błachewicz Piotr Golonko, ZSE w Białymstoku
Dron z Trzeciego Justyna Dobrzyńska Grzegorz Nowik III Liceum Ogólnokształcące
Antonio Sebastian Grosfeld, Mateusz Lewocz, Radosław Sienkiewicz Grzegorz Nowik III Liceum Ogólnokształcące

Przed nami to, co najciekawsze: drugi etap konkursu. Polega na samodzielnym prezentowaniu przed Komisją konkursową przygotowanej przez uczestnika pracy, a w przypadku zakwalifikowania zespołu, samodzielnego prezentowania przed Komisją wkładu własnego do przedłożonej pracy przez każdego z członków zespołu. Listę laureatów ustala Komisja.

Podstawowym celem konkursu El-Robo-Mech jest docenienie młodych, utalentowanych ludzi oraz popularyzacja nauk technicznych w ogóle, a studiów na Politechnice Białostockiej w szczególności. Laureaci konkursu uzyskują prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnie wybranym kierunku Wydziału Mechanicznego lub Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej z pominięciem konkursu świadectw.