Zawieszenie zajęć dydaktycznych

11-03-2020
komunikat

Rektor Politechniki Białostockiej 11 marca 2020 r. wydał zarządzenie, w którym zawiesza w okresie od 12 do 25 marca zajęcia dydaktyczne dla studentów studiów I i II stopnia, uczestników studiów podyplomowych, kursów, szkoleń oraz doktorantów uczelni.

O ile pozwala na to specyfika kształcenia zajęcia mogą być prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

We wskazanym czasie bez zmian swoje obowiązki wykonują pracownicy niebędący nauczycielami akademickimi, a nauczyciele akademiccy – obowiązki w zakresie prowadzenia działalności naukowej i organizacyjnej.

Zarządzenie nr 1087 zostało wydane w związku ze wzrostem ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2, kolejnymi przypadkami zachorowań na COVID-19 w Polsce, a w szczególności działaniami profilaktycznymi zapobiegającymi rozprzestrzenieniu się tego wirusa podjętymi przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Zarządzenie Nr 1087 Rektora Politechniki Białostockiej z dnia 11 marca 2020 roku w sprawie w sprawie funkcjonowania Politechniki Białostockiej w okresie występowania zagrożenia COVID-19

Komunikat na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego