Komunikat rektora ws. opłat za studia

19-03-2020
komunikat

8 marca 2020 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydało rekomendację o zawieszeniu przez uczelnie poboru opłat za studia. Ma to związek z zagrożeniem epidemiologicznym, czasowym zawieszeniem kształcenia w uczelniach, ale też ograniczeniem działalności wielu przedsiębiorstw, w których pracują studenci.

W związku z zaleceniem resortu Politechnika Białostocka przystąpiła do sporządzenia niezbędnych regulacji wewnętrznych w celu zawieszenia pobierania od studentów opłat za studia. Wkrótce podamy je do wiadomości.

Znaleźliśmy się w szczególnej sytuacji, w której powinniśmy się wykazać solidarnością i empatią. W pełni zgadzamy się z tym, że ograniczenie obciążeń finansowych studentów jest w tej chwili sprawą istotną, szczególnie, że w związku z wprowadzeniem na terenie kraju stanu zagrożenia epidemicznego zamykane są m.in. lokale gastronomiczne i sklepy branżowe w centrach handlowych, będące dla wielu studentów miejscem pracy.

Rektor Politechniki Białostockiej
prof. Lech Dzienis

Materiały:

Informacja MNiSW dotycząca opłat za studia oraz o możliwości wsparcia studentów