Dni Otwarte Online Politechniki Białostockiej

22-05-2020

Ruszają dni z Politechniką Białostocką. Od 27 do 29 maja kandydaci na studia będą mogli bliżej poznać wszystkie wydziały. Zwieńczeniem Dni Otwartych Online będzie finał konkursu „Niesamowita Maszyna”, który odbędzie się 1 czerwca, w poniedziałek.

W tym roku Dni Otwarte Politechniki Białostockiej przenoszą się do internetu. Przez trzy dni będą odbywać się sesje online ze studentami i pracownikami Politechniki Białostockiej, w  trakcie których kandydaci poznają odpowiedzi na nurtujące pytania. Jak wygląda rekrutacja na studia? Gdzie mieszczą się i jak wyglądają poszczególne wydziały? Jak wygląda oferta kół naukowych? – to tylko niektóre z pytań, na które będzie można uzyskać odpowiedź.

W Dniach Otwartych wezmą udział zarówno pracownicy PB, w tym przedstawiciele wydziałów, jak i studenci. To właśnie opinie tych ostatnich często są kluczowe przy wyborze studiów. Uczestnicy spotkania online przez cały czas trwania wydarzenia będą mogli na bieżąco zadawać pytania, na które później odpowiedzą prowadzący spotkanie.

Niespodzianką dla kandydatów biorących udział w wydarzeniu online będą wirtualne wizytówki, czyli krótkie nagrania z poszczególnych wydziałów. Oprowadzają po nich studenci, którzy sami do niedawna spacerowali wydziałowymi korytarzami, a teraz uczą się zdalnie.

Gościem specjalnym Dni Otwartych Online będzie dr Marta Białobrzeska nauczycielka języka polskiego, która pełni też funkcję konsultanta metodycznego i egzaminatora maturalnego. W przerwie pomiędzy prezentacjami wydziałów nauczycielka Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej odpowie na najbardziej nurtujące pytania tegorocznych maturzystów.

Przez trzy dni poznamy w sumie sześć wydziałów Politechniki Białostockiej. Zwieńczeniem tych dni będzie finał konkursu Niesamowita Maszyna, którego laureat otrzyma prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnie wybranym kierunku Politechniki Białostockiej prowadzonym na Wydziale: Architektury, Budownictwa i Nauk o Środowisku, Elektrycznym, Inżynierii Zarządzania.

Harmonogram Dni Otwartych Online:

27 maja (środa)  – Wydział Architektury oraz Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku

28 maja (czwartek) – Wydział Elektryczny oraz Wydział Mechaniczny
29 maja (piątek) – Wydział Informatyki oraz Wydział Inżynierii Zarządzania

Każdy Dzień Otwarty Online rozpoczyna się o 12:00. Spotkanie z pierwszym wydziałem trwa około godziny, a po krótkiej przerwie następuje prezentacja kolejnego wydziału. W sumie mamy więc prezentacje dwóch wydziałów dziennie przez kolejne trzy dni.

Dni Otwarte Online odbędą się na platformie ClickMeeting.

Rejestracja na wydarzenie jest dostępna na stronie www: Dni Otwarte Politechniki Białostockiej oraz poniżej:

Zapraszamy do udziału w Dniach Otwartych PB. Spotkajmy się online!