Indeksy dla najlepszych w konkursie El-Robo-Mech

01-07-2020

1 lipca 2020 roku na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej wręczono nagrody zwycięzcom konkursu El-Robo-Mech.

Uroczystość rozpoczął Dziekan Wydziału Mechanicznego dr hab. inż. Roman Kaczyński, prof. PB. Podkreślił, że z powodu panującej pandemii finał konkursu w tym roku odbył się później, niż pierwotnie planowano, a także zaznaczył, że uczestnicy przygotowali filmy do prezentacji projektów przed Komisją Konkursową.

Przewodniczy Komisji Konkursowej dr hab. inż. Kazimierz Dzierżek podkreślił, że poziom zgłoszonych projektów był bardzo wysoki, w związku z czym komisja stanęła przed trudnym wyborem. Przedstawił poszczególne projekty zgodnie z zajętym miejscem, zaś prorektor oraz dziekani WM I WE wręczyli dyplomy laureatom oraz nagrody pieniężne osobom, które zajęły dwa pierwsze miejsca.

Prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Jarosław Perszko serdecznie gratulował laureatom i zachęcał do studiowania na Wydziale Mechanicznym lub Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej.

Natomiast Dziekan Wydziału Elektrycznego dr hab. inż. Mirosław Świercz, prof. PB przypomniał, że to już V edycja konkursu. Zauważył, że z roku na rok poziom konkursu wzrasta i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Laureaci konkursu EL-ROBO-MECH:

Miejsce Nazwa projektu Laureaci Opiekun
I MiniSumo – Sumo Bot 1. Kacper Zaleski mgr inż. Grzegorz Nowik,
LO PB
II Rex 1. Jakub Pojawa

2. Filip Sawośko

3. Jakub Jaromski

III Antonio 1. Sebastian Grosfeld

2. Mateusz Lewocz

3. Radosław Sienkiewicz

mgr inż. Grzegorz Nowik, III LO w Białymstoku
IV Hexanid 1. Bartosz Wiszowaty

2. Jakub Kruszewski

3. Grzegorz Garbiel

V ZZ-1 1. Michał Sawicki

2. Paulina Czyżewska

3. Jakub Konopko

mgr inż. Grzegorz Nowik, LO PB

Podstawowym celem konkursu El-Robo-Mech jest docenienie młodych, utalentowanych ludzi oraz popularyzacja nauk technicznych w ogóle, a studiów na Politechnice Białostockiej w szczególności. Laureaci konkursu uzyskują prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnie wybranym kierunku Wydziału Mechanicznego lub Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej z pominięciem konkursu świadectw.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do dalszego rozwijania swoich umiejętności. Szczególnie gorąco zapraszamy do studiowania na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej!