Politechnika Białostocka z nagrodami w konkursie Podlaska Marka

11-09-2020

W czwartek 10.09.2020 roku w Operze i Filharmonii Podlaskiej (OiFP) – Europejskim Centrum Sztuki odbyła się Gala Finałowa konkursu Podlaska Marka. Po raz pierwszy w historii konkursu finałowa gala Podlaskiej Marki była transmitowana online.

Politechnika Białostocka oraz Uniwersytet Medyczny w Białymstoku odebrały nagrodę Ambasadora Podlaskiej Gospodarki, którą przyznano Podlaskiej Branży Medycznej. W wieloosobowym gronie przedstawicieli podlaskiej branży medycznej nagrodzonych statuetką Ambasadora Podlaskiej Gospodarki znaleźli się absolwenci Politechniki Białostockiej – pomysłodawcy i konstruktorzy bionicznej protezy ręki, założyciele start-upu Mindhand sp. z o.o.

Projekt Mindhand sp. z o.o związany jest z Wydziałem Mechanicznym. Interdyscyplinarny zespół MindHand tworzyli doktoranci i studenci Wydziału Mechanicznego, Wydziału Informatyki oraz Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej: mgr inż. Sławomir Grycuk, Paweł Antoniuk, Adam Kozłowski, Łukasz Boguszewski oraz Ewelina Antoniuk. To oni są konstruktorami bionicznej protezy ręki wykorzystującej nowoczesne technologie i autorskie rozwiązania.

Relację z gali finałowej konkursu Podlaska Marka można obejrzeć TUTAJ.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć przedstawiających przebieg gali finałowej konkursu Podlaska Marka na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej, 10 września 2020 r. Fot. Dawid Wappa