Powołanie Podlaskiej Rady Przemysłu Przyszłości

15-10-2020

W dniu 14 października 2020 roku w Białymstoku odbyła się inauguracja i powołanie Podlaskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości.  Najpierw odbyło się szkolenie z Szybkiej Ścieżki – Agrotech, w zakresie możliwości ubiegania się o dotację dla firm prowadzone przez wysokiej klasy eksperta NCBIR.

Skład Rady na Podlasiu

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że wśród członków do nowo utworzonej Rady został wybrany Dziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Roman Kaczyński, prof. PB. W skład gremium wchodzą przedstawiciele firm, jednostek naukowych i samorządów z województwa podlaskiego, którzy znają specyfikę lokalnego rynku i orientują się w sytuacji podlaskich przedsiębiorców.

Akt powołania do Podlaskiej Rady Przemysłu Przyszłości (PDF, wersja skanowana, 121 KB)

Podlaska Regionalna Rada Przemysłu Przyszłości wybrała przewodniczącego i wiceprzewodniczącego marszałków Artura Kosickiego i Stanisława Derehajłę. Do prezydium weszli wspomniany wcześniej Roman Kaczyński oraz Adam Kamiński, Witold Karczewski, Rafał Mejsak, Anna Moskwa, Bogumiła Powichrowska i Sebastian Rynkiewicz. Poniżej publikujemy pełny skład Rady:

• Robert Ciborowski – rektor Uniwersytetu w Białymstoku
  • Stanisław Derehajło – wicemarszałek Województwa Podlaskiego
  • Edward Hościłowicz – rektor Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania
  • Roman Kaczyński – dziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej
  • Adam Kamiński – dyrektor operacyjny klastra technologicznego Infotech
  • Witold Karczewski – szef Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku
  • Artur Kosicki – marszałek Województwa Podlaskiego
  • Tomasz Kozłowski – prezes Podlaskiego Związku Pracodawców
  • Stanisław Łuniewski – współwłaściciel i dyrektor spółki PU-A ASTWA
  • Rafał Mejsak – prezes Fundacji Regionalny Ekosystem Innowacji
  • Marcin Moniuszko – prorektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
  • Anna Moskwa – wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Doradczego i Konsultingowego
  • Bogdan Nowicki – prawnik, dziekan Wyższej Szkoły Kadr Menadżerskich
  • Henryk Owsiejew – przewodniczący rady nadzorczej spółki Malow
  • Bogumiła Powichrowska – naukowiec, prorektor Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku
  • Sebastian Rynkiewicz – koordynator Klastra Obróbki Metali
  • Grzegorz Rytelewski – prezes Izby Gospodarczej w Łomży
  • Bogdan Sadowski – prezes Izby Przemysłowo-Gospodarczej w Suwałkach
  • Dariusz Sapiński – prezes Grupy Mlekovita
  • Jacek Stolarski – wiceprezes firmy SaMASZ
  • Wojciech Strzałkowski – menadżer i przedsiębiorca.

Wpływ powołania Podlaskiej Rady Przemysłu Przyszłości

Powołanie Podlaskiej Rady będzie miało wpływ na rozwój województwa podlaskiego i ma na celu tworzenie mechanizmów współdziałania, dzielenia się wiedzą oraz budowania zaufania w relacjach pomiędzy podmiotami zaangażowanymi w proces transformacji cyfrowej. Kluczowe będzie określanie właściwych priorytetów we wdrażaniu przemysłu 4.0 w Polsce. Powstające fora wojewódzkie są częścią programu Polski Przemysł Przyszłości. Pierwsza Regionalna Rada Przemysłu Przyszłości została powołana w województwie wielkopolskim.

Więcej informacji o inicjatywie na stronie internetowej Platformy Przemysłu Przyszłości.