Zmarła dr inż. Elżbieta Skorupska

12-11-2020

11 listopada 2020 r. w wieku 61 lat zmarła dr inż. Elżbieta Skorupska – wieloletni pracownik Politechniki Białostockiej.

Urodziła się 8 lipca 1959 r. W 1984 roku ukończyła studia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Następnie rozpoczęła pracę od 1 stycznia 1985 roku w Katedrze Maszyn i Urządzeń Przemysłu Spożywczego na stanowisku asystenta. W 1996 r. uzyskała stopień doktora. Uczyła studentów aż do 30 września 2015 roku, od tego czasu była pracownikiem Dziekanatu Wydziału Mechanicznego. Przepracowała na naszej Uczelni ponad 35 lat. W 2013 roku otrzymała Medal Srebrny za Długoletnią Służbę.

Dr inż. Elżbieta Skorupska aktywnie uczestniczyła w pracach związanych z funkcjonowaniem wydziału. Była osobą bardzo uczynną, nikomu nie potrafiła odmówić pomocy. Praca była priorytetem w jej życiu. Z żalem żegnamy koleżankę, będzie nam Jej brakowało.

Dr inż. Elżbieta Skorupska zostanie pochowana na cmentarzu prawosławnym w Podsupraślu w dn. 13.11.2020 r. o godz. 10:30. Liturgia żałobna odbędzie się 13 listopada 2020 r. o godz. 08:30 w Cerkwi św. Ducha przy ul. Antoniuk Fabryczny w Białymstoku.