Podziękowanie dla prof. Andrzeja Seweryna

23-02-2021

Szanowny Kolego, Profesorze

Za kilka dni zakończysz pracę na Politechnice Białostockiej i rozpoczynasz kolejny etap swojej drogi zawodowej. Obecny obraz Wydziału Mechanicznego jest w dużej mierze efektem Twojej wizji jego rozwoju. Okres, w którym kierowałeś Wydziałem,  niewątpliwie zapisze się w jego historii.

Życzymy Ci na nowej drodze zawodowej wielu dokonań oraz satysfakcji z podejmowanych działań.

Dziekan i Zarząd Wydziału Mechanicznego

Prof. dr hab. inż. Andrzej Seweryn pełnił funkcję Dziekana Wydziału Mechanicznego w latach 2002-2008 oraz 2012-2019. W latach 2008-2012 był Prorektorem ds. Nauki Politechniki Białostockiej. W latach 2012-2020 był Przewodniczącym Kolegium Dziekanów Wydziałów Mechanicznych Polskich Uczelni Technicznych, a od 2020 r. jest jego Honorowym Przewodniczącym. Pełnił funkcję promotora 8 zakończonych przewodów doktorskich oraz promotora w 3 postępowaniach o nadanie tytułu Doktora Honoris Causa Politechniki Białostockiej. Od 2001 r. był organizatorem cyklicznego  Międzynarodowego Sympozjum Mechaniki Materiałów i Konstrukcji, zaś od 2007 r. pełnił funkcję Redaktora Naczelnego czasopisma Acta Mechanica et Automatica wydawanego na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej.