Rozstrzygnięcie konkursu na polskich kandydatów na Europejskie Huby Innowacji Cyfrowych

02-04-2021

Konsorcjum „Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju”, w skład którego wchodzi Politechnika Białostocka zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu na polskich kandydatów na Europejskie Huby Innowacji Cyfrowych. Z ramienia uczelni w przygotowywaniu wniosku zgłoszeniowego brali czynny udział pracownicy Wydziału Mechanicznego: dr hab. inż. Jarosław Szusta – prof. PB,  dr hab. inż. Roman Kaczyński – prof. PB oraz dr hab. inż.  Łukasz Derpeński. Wartość usług oferowanych w projekcie przez Politechnikę małym i średnim przedsiębiorstwom wynosi 5,2 mln. zł.

W ramach EDIH-u Politechnika Białostocka przygotowała ofertę kierowaną do przedsiębiorców zainteresowanych wdrażaniem nowych technologii zgodnie z koncepcją Przemysłu 4.0. Oferta obejmuje między innymi takie działania jak:

• Usługa budowy cyfrowych makiet i bliźniaków obiektów technicznych wraz ze stosownymi analizami numerycznymi;
  • Usługa szkoleniowa i doradcza w zakresie automatyzacji i robotyzacji procesów przemysłowych;
  • Usługi doradcze dotyczące innowacji produktowych i procesowych;
  • Usługa szkoleniowa dotycząca zintegrowanego wytwarzania;
  • Usługi doradcze w zakresie wykorzystania algorytmów sztucznej inteligencji (m. in. machine learningu).

Więcej na stronie gov.pl