Finał konkursu EL-ROBO-MECH za nami

14-04-2021

Komisja konkursu El-Robo-Mech13 kwietnia 2021 roku odbył się finał VI edycji konkursu „El-Robo-Mech”. Spotkanie odbyło się na platformie Microsoft Teams.

Uczestnicy na potrzeby II etapu konkursu musieli przygotować filmy do prezentacji projektów przed Komisją Konkursową. Zaprezentowała się rekordowa liczba siedemnastu drużyn, które zakwalifikowało się do finału.

W skład zespołu jurorów wchodzili: przewodniczący dr hab. inż. Kazimierz Dzierżek, prof. PB (WM), dr inż. Jarosław Czaban (WM), dr inż. Sławomir Kwiećkowski (WE), dr hab. inż. Adam Sołbut prof. PB (WE), dr inż. Wojciech Winogrodzki, mgr inż. Anna Niczyporuk oraz mgr Krzysztof Domas (przedstawiciel Kuratorium Oświaty).

Komisja konkursowa była pełna podziwu dla pomysłów, a przede wszystkim pasji młodych ludzi. Doceniła ich zaangażowanie i chęć zdobywania nowych umiejętności. Ze względu na wyrównany poziom prac oraz obecną sytuację pandemiczną jury stało przed trudnym wyborem i postanowiło wyróżnić 11 projektów. Szczególnym wyróżnieniem oraz nagrodą pieniężną postanowiono nagrodzić dwa pierwsze zespoły.

Laureaci konkursu uzyskują prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnie wybranym kierunku Wydziału Mechanicznego lub Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej z pominięciem konkursu świadectw.

Laureaci VI edycji konkursu El-Robo-Mech z prawem do studiowania na Wydziale Mechanicznym lub Wydziale Elektrycznym PB:

Miejsce Nazwa projektu Laureaci Szkoła
1 Zdalnie sterowany pojazd rehabilitacyjny Krzysztof Piotrowski ZSE

BIAŁYSTOK

2 Robot EV-WOZDUCH 1– łazik z kamerą badający czujnikami stan powietrza Mateusz Kraśnicki,

Sergiusz Jakuszewicz,

Sandra Mordasewicz

3 BeeApp -Inteligentny dom dla pszczół Eryk Maśkiewicz,

Hubert Misiąg,

Michał Pędziński

4 Autonomiczny pies przewodnik Mateusz Żuk,

Łukasz Pytlowany,