Sukces Studenckich Kół Naukowych z WM

11-05-2021

Miło nam poinformować, że 3 projekty kół naukowych z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej otrzymało finansowanie w konkursie w ramach programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”.

Minister Edukacji i Nauki zakwalifikował do finansowania 128 projektów na łączną kwotę 6 590 695,49 zł. Laureaci zostali wyłonieni spośród 244 Wnioskodawców.

Pierwszy projekt dotyczy budowy bolidu CMS-07. Historia budowy bolidów na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej sięga roku 2013. Auto będzie budować zespół Cerber Motorsport ze Studenckiego Koła Naukowego Auto-Moto-Club. Studenci z Koła Naukowego Robotyków realizować będą natomiast projekt innowacyjnej przekładni w manipulatorze analogu łazika marsjańskiego. Oba projekty otrzymały po 70 000 złotych dofinansowania. Drugi projekt Koła Naukowego Robotyków to autonomiczny robot mobilny z innowacyjnym wykorzystaniem hybrydowego systemu magnetycznego. Wartość dofinansowania tego projektu to 37 500 złotych.

Gratulujemy pomysłów i niecierpliwie czekamy na ich realizację.