WM zaprezentuje Bolid CMS-06 i auto rallycrossowe WALDI

10-06-2021

12 i 13 czerwca odbędzie się 40 Rajd Podlaski organizowany przez Automobilklub Podlaski. Podczas Pikniku Rajdowego przy Teatrze Dramatycznym studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Auto-Moto-Club Wydziału Mechanicznego zaprezentują bolid CMS-06 oraz auto rallycrossowe Waldi.

Bolid CMS-06 został stworzony przez studentów z zespołu Cerber Motorsport działającego w ramach Studenckiego Koła Naukowego Auto-Moto-Club. Pojazd potrafi w 3,3 sekundy rozpędzić się do 100 km/h. Konstrukcja uzyskuje rewelacyjne parametry na torze wyścigowym przy kryterium do wyścigów w formule student ograniczającym pojemność silnika do 600 cm3.

Natomiast Waldi to jedna z pierwszych konstrukcji zbudowanych na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Pojazd spełnia wymagania Federation Internatiole de I’Automobile odnośnie pojazdów rallycrossowych.

Przy specjalnym stoisku Politechniki Białostockiej będzie można porozmawiać ze studentami Wydziału Mechanicznego o pracy w zespole Cerber Motorsport oraz uzyskać informacje dotyczące kierunków studiów na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej.

Na odwiedzających Piknik Rajdowy 12 i 13 czerwca w godz. 10-18 czekają również:

• atrakcje dla całej rodziny,
  • wystawa samochodów nowych i zabytkowych,
  • samochody z różnych dziedzin motosportu,
  • plac zabaw i dmuchańce dla dzieci,
  • modele samochodów zdalnie sterowanych na specjalnie przygotowanym torze,
  • charytatywny kiermasz na rzecz Lilianny Fitrzyk,
  • pokazy tańca,
  • konkursy z nagrodami – wygraj Toyotę CH-R GR Sport na weekend,
  • muzyka przez cały dzień,
  • foodtrucki.

Serdecznie zapraszamy!